KAGİDER Geleceğin Kadın Liderleri Projesi

indir Kagider (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) 2002’de  38 kadın girişimci tarafından kar amacı gütmeyen bir sivil  toplum örgütü olarak kuruldu. Misyonu kadın girişimciliğini geliştirmek; ekonomik ve sosyal yaşamda kadının  konumunu güçlendirmek. Bu misyonla yürütülen projelerden biri de Geleceğin Kadın Liderleri Projesi.  

Binlerce başvuru arasından mülakatla sıyrılarak 30 kişiyle dört gün süren eğitimler aldım. Eğitimler, Türkiye genelinde başarı potansiyeli yüksek, üniversiteden yeni mezun bizleri, profesyonel hayattan başarılı isimlerle buluşturdu. Zaman yönetimi, iş aramada teknoloji kullanımı, mülakat süreci ve mülakat simülasyonları,takım çalışmaları, hedef belirleme, iş hayatında teknoloji kullanımı, makro ekonomik eğilimler, sosyal aktivizm ve gönüllülük konularında bilgiler aldık. Bankacılık, perakende ve sağlık sektörlerinin yetkilileri bu sektörlerdeki iş fırsatlarını ve sektör bilgilerini paylaştılar. İş hayatında “kadın” olarak var olmanın önemi eğitim boyunca kendini hissettirdi. Bu proje sayesinde İnsan Kaynakları Uzmanı İpek Aral Kişioğlu ile üçüncü kez karşılaşma ve sohbet etme imkanı da buldum.

Bu proje sosyal medyada ve gazetelerde de yer aldı. http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/107294.aspx , http://www.haberler.com/gelecegin-kadin-liderleri-araniyor-4628472-haberi/ , http://guncelhaber.org/gelecegin-kadin-liderleri-projesi-2013-yili-mezunlarini-verdi/

Bu projeye 20-25 yaş arasında üniversitede okuyan ya da  yeni mezunların mutlaka başvurmalarını tavsiye ederim. Eğitim sonrası projenin grubuna dahil olup bu zamana kadar bu projede yer alan kişilerle de tanışma fırsatı ve fikir alışverişinde bulunma imkanı da sağlanıyor. Projeye başvurular her yıl haziran-ağustos ayları arasında http://geleceginkadinliderleri.org/sitesinden alınmaktadır.

Reklam

KAGİDER Geleceğin Kadın Liderleri Projesi” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.