En İyi Elemanı İşe Almak ve Elde Tutmak

mühendisin iksıİnsan Kaynakları denilince ilk akla gelen fonksiyonu işe alımdır. Doğru kişileri işe almak ve elde tutmak kurumun geleceğini şekillendirir. Bu nedenle ik çalışanlarının vereceği kararlar ve yapacağı çalışmalar, çalışanların verimliliğini ve performansını etkilemektedir. Mezun olma yolunda ilerleyen, kariyer hedefi insan kaynakları olan ya da bir insan kaynakları çalışanıysanız kitabı mutlaka okumanızı öneririm.

Harvard Business Essentials serisinin 7 bölümden oluşan kitabın amacı, işe alımı ve çalışanları elde tutma sürecini geliştirmeye ve iyileştirmeye yönelik bilgiler vermek. Kitap, ihtiyaç duyulan pozisyonun gereksinimlerini tespit etmek ve iş tanımının yapılması gerektiğini vurgulayarak başlıyor. Ardından çalışanları elde tutmanın çeşitli yollarından bahsediyor. Bölümlerin içinde verilen örnekler,öneriler ve site isimleri kitaptan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor.

Son bölümde de işten ayrılan çalışanlarla iletişimi sürdürmenin inceliklerini anlatıyor. Her zaman yararlanacağım bu kitabın sizin de mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Reklam

En İyi Elemanı İşe Almak ve Elde Tutmak” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.