MCT İnsan Kaynakları Zirvesi

Herkese merhaba,

Bu ay merakla beklediğim bir zirveyi sizlerle paylaşmak istiyorum. MCT Danışmanlık tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi! Bana göre Türkiye’nin en iyi zirvelerinden birini MCT Danışmanlık gerçekleştiriyor. Neden mi? Hiç gittiğiniz bir insan kaynakları zirvesinde çalışan ekibi sahnede sizinle tanıştırdılar mı? Bir insan kaynakları zirvesinde kök hücre bağışı img_0981.jpgyapabileceğiniz aklınıza gelir mi? Bir sunumu dinlerken Mercan Dede’nin eşlik ettiğini gördünüz mü? Bunlar sadece birkaçı. Bu yıl bir de “Askıda Konferans” projesini hayata geçirerek üniversite öğrencilerine katılım imkanı sağladılar.

İnsan Kaynakları Zirvesi, 17-18 Şubat tarihlerinde “Akılcı Sadelik” teması ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Akılcı sadelik nedir?

“ Akılcı Sadelik insanın muhakeme gücünün yeniden keşfidir. İnsanları işlerini daha geniş bağlamda anlamaya ve değer vermeye teşvik etmek, böylece onları yalnızca işlev, ekip veya birime odaklı yaklaşımdan çıkararak bunun yerine yapılan işi, organizasyonun genel performansına etkisi bakımından değerlendirmektir.”

Akılcı sadeliği hayata geçirmek için 5 boyutuna dikkat çekmeyi hedefleyip konuyla ilgili konuşmacıları ağırlamaya hazırlanan bir zirve bizleri bekliyor. Son yıllarda nörobilim, iş hayatında gri alanlar, duygusal zeka, problem çözme yöntemleri ve iletişim kurma biçimlerimiz gündemde. Zirvede bakalım hangileri gündemde olacak ben de sabırsızlıkla bekliyorum.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.