Benimle Oynar mısın? İTÜ Gönüllülük Kulübü

10696270_751636531551060_2105569782156836490_n-300x279“Gelin, hep birlikte hastanelerdeki çocukların gözlerinde mutluluk ışıltısı olalım.” sloganı ile hayata geçirilen bir projeden sizlere bahsetmek istiyorum.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü, Benimle Oynar mısın? projesi ile her yıl 23 Nisan’da hastanede tedavi gören çocuklara moral olmak amacıyla etkinlikler düzenleyip çocuklara hediyeler dağıtıyorlar. Hastalıkları nedeniyle uzun süre hastanede tedavi gören çocuklara moral vermek, gülümsetebilmek, kısa bir süreliğine de olsa hastalıklarını unutturabilmek amacıyla bu projeyi oluşturmuşlar.

Sosyal medyada az sayıda takipçileri olduğunu görünce bu projeyi duyurmak, daha çok insana ulaşabilmeleri için destek olmak istedim. Belki gönüllülük sayılarında artışı bile sağlayabilirim. 🙂  Kulüp, İstanbul’da ulaşabildikleri tüm hastanelerde tedavi gören çocuklara sizlerden gelen ve dezenfekte ettikleri oyuncakları hediye ediyorlar. Yeni ya da az kullanılmış oyuncakları sosyal medya üzerinden iletişime geçip bağışlayabilirsiniz. Bununla birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’nün daha birçok projesi var. Umut Okulu, Hayata Bir Adım, Yaşayan Kütüphane, Engeller Durdurmasın gibi oldukça güzel projeler gerçekleştiriliyor.  http://www.gonullu.itu.edu.tr/ linkinden projeleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda üniversite öğrencisiyseniz bu kulüpte gönüllü olarak çalışabilirsiniz. İTÜ Gönüllülük Kulübü’nde gönüllü olmak için İTÜ’lü olma şartı aranmıyor.

İstanbul’da 23 Nisan’a kadar sürecek olan bu kampanya ile ilgili  takip edip, iletişime geçebileceğiniz sosyal medya hesapları:

Reklam

Benimle Oynar mısın? İTÜ Gönüllülük Kulübü’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.