Nisan Ayının Aktif İK Bloggerları

12164940_10153743782678846_1884656643_oHerkese merhaba,

29.04.2016 tarihinde saat 23:00’da yaptığım son kontroller ile Nisan ayında 223 bloggerdan 77 blogger (+1 ben 🙂 ) paylaşımda bulundu.

  • Aktif Blogger Listesinin Esasları

Okurlarına blog’unda ve sosyal medya hesaplarında insan kaynakları ve iş yaşamına dair paylaşımlarda bulunan bloggerlar her ay listelenmektedir.

  • Nasıl Hazırlanıyor? 

Her ay sosyal medyada (Twitter, Linkedln, Facebook) ve arama motorlarında ik alanında paylaşımlarda bulunan hesapları, yeni blog açanları araştırıyorum. Bununla birlikte Sayın Artemiz Güler’in hazırladığı ik blogger listesini her ay takip ediyorum. Tüm bloggerları 2014 yılından beri Excel’de listeliyorum. Bu listeyi her ay güncelliyorum. Hem ik bloggerları arasına yeni katılanlar oluyor hem de yıllardır yazmayan ik bloggerları listede varlığını koruyor. Bununla birlikte blogunu kapatanlar ile iletişime geçiyorum, teyit aldıktan sonra ben de ik blogger listesinden kaldırıyorum. İnsan kaynakları alanında blogunuz varsa veya blogunuzun isminde değişiklik olursa sosyal medya hesaplarım aracılığıyla bana ulaşmanızı rica ediyorum.

  • Aktif Blogger Listesi Neden Yapılıyor?

Sayısı artarak devam eden ik bloglarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak, daha hızlı bilgiye ulaşılmasını sağlamak ve bilgi paylaşımını artırmak.

Keyifli Okumalar:)

Ahmet Eryılmaz http://www.ahmeteryilmaz.com.tr/
Ali Cevat Ünsal http://www.alicevatunsal.com/
Alper Yılmaz http://guncelishukuku.com/
Anıl Güçlü http://ikmania.blogspot.com.tr/
Artemiz Güler http://artemizguler.wordpress.com/
Aydan Çağ http://www.aydancag.com
Aykut Güner http://www.yonetimdeinsan.com/
Ayşe Kirman http://yetisik.com/
Ayşegül Güngör http://www.kariyeryolum.com
Ayşe Uça http://ayseuca.com/blog
Bahar Açıkgöz https://baharlik.wordpress.com/
Bahattin Aydın http://www.bahattinaydin.com/
Burak Akalın http://burakakalin.com/
Burcu Yularcı http://www.burcuyularci.com.tr
Burcu Özçelik https://burcuozcelik.wordpress.com
Burçin Şoray Erdağ http://www.ikhaberleri.com 
Cansu Erdoğan http://www.cansuerdogan.com/
Ceren Kayalar http://www.cerenkayalar.club/
Ceyda Anıl http://www.ceydaanil.com/
Ceyhan Kocakaya https://ckocakaya2015.wordpress.com/
Cihan Demirdaş http://www.cihandemirdas.com/
Coco de Medina http://hrkronikleri.blogspot.com/
Çiğdem Özdemir Evren http://www.cigdemozdemirevren.net
Dilay Çetintaş http://konumuzkariyer.com 
Duhan Gevren http://duhangevren.blogspot.com/
Duygu Değirmenciler https://kariyerfili.wordpress.com/
Ekrem Öztürk http://ekremozturk.com/ 
Elif Kağnıcı http://www.elifkagnici.com/
Emre İnanç Karakaş http://www.emreinanckarakas.wordpress.com
Ezgi Feda http://www.ezgifeda.com/
Faik Yıldız http://personelci.blogspot.com.tr/
Funda Evrim İnkaya http://www.fundainkaya.com/
Füsun Özülke http://fusunozulke.com/category/insan-kaynaklari/
Gökhan Yılmaz http://www.gkhanyilmaz.wordpress.com
Gökhan Kocabıyık  http://gokhankocabiyik.blogspot.com.tr
Gülsün Müftügil http://www.ikburada.com
Gündüz Güldamlası http://www.cevizakademi.com/
Hakan Maden http://hakanmaden.net/
Hamdi Özçelikel http://www.ikdinozoru.com/
Hasan Baltalar http://www.hasanbaltalar.com/
Hatice Bulut http://haticebulut.com
Havva Kahraman https://havvaninikgunlugu.wordpress.com/category/insan-kaynaklari/
Hülya Mutlu http://hulyamutlu.com/blog/
İlknur Gerdan Siyalar http://ilknurgerdansiyalar.blogspot.com.tr/
İpek Alver Özpehlivan http://yetenekyonetimi.blogspot.com.tr/
İpek Aral http://www.kaynagiminsan2.com
İsmet Barutçugil http://ismetbarutcugil.wordpress.com/
İki Kafadar İK’cı http://www.ikikafadarikci.com/
Kübra Gülseren http://kubragulseren.blogspot.com.tr/
Melis Varan Tiftikci https://ikdablog.wordpress.com/
Merdiye Eker http://www.merdiyeeker.com.tr/
Metin Akkaya http://www.isveyonetim.com/
Murat Sümer http://www.iksgk.com
Murat Yıldız http://www.dokuzbes.com/
Mustafa Atsan http://mustafaatsan.wordpress.com/
Nazlı Kılan Ermut http://nazliermut.com/
Nedim İleri http://nedimileri.blogspot.com.tr/
Nilüfer Koçyiğit http://niluferkocyigit.com/
Nurdan Akalın Terazi http://www.ikbahcesi.com/
Patrona Mektuplar http://www.patronamektuplar.com/
Salim Tanrıverdi http://salimtanriverdi.blogspot.com/
Saygı Günenç http://www.saygigunenc.com
Seda Küçük http://sedolinka.com/
Selin Yetimoğlu http://selinyetimoglu.com/
Senem Anıl http://www.senemanil.com/
Serdar Baran http://serdarbaran.com/
Serpil Türkmen https://serpilturkmen.wordpress.com/
Seval Öner https://sevalonar.wordpress.com/
Sibel Karamaraş http://calisanhalleri.blogspot.com.tr/
Tolga Eligül http://ikdanismanlik.com/
Tuğba Alkan https://iktugbaalkan.wordpress.com
Tuğçe Güçnar Kengil http://tugcegucnarkengil.com/
Türker Okay http://www.turkerokay.com
Türker Baş http://www.turkerbas.com/
Ümmühan Ballı http://ummuhanballi.com/
Volkan Aşkun http://www.volkanaskun.com/
Yılmaz Kesikbaş http://iksayfam.blogspot.com.tr/

* Mühendisin İK’sı, Ceren Bandırma’nın kişisel blog’udur. Mühendisin İK’sı blog’unda yayınlanan yazıların yayım hakkı Ceren Bandırma’ya aittir. Yazara ait yazılar ve sayfalar kaynak göstererek ve linklendirme yapılarak yayınlanabilir veya cerenbandirma@hotmail.com aracılığı ile iletişime geçerek yayınlama talebinde bulunabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s