Kariyer Gelişiminiz İçin 6 Öneri

Mart ayı ile birlikte üniversitelerde kariyer etkinlikleri, staj ve iş başvuru süreçleri başladı! Peki hangi üniversitede etkinlik var? Kişisel ve kariyer gelişimim için hangi siteleri takip etmeliyim? sorularına yanıt arıyorsanız faydalı olacak siteleri sizler için derledim.

Genç profesyonel ve yeni mezun kariyer platformu olan Toptalent, ücretsiz üye olduğunuzda size birçok firmanın yöneticileriyle network fırsatı, iş hayatına hazırlık rehberleri ve birçok ilde üniversitelerde düzenlenen etkinlikleri takip etme imkanı sunuyor. Çalışmayı düşündüğünüz sektörlere ait haberleri ve iş imkanlarını takip edebilirsiniz.

Staj yapmak isteyen öğrencileri şirketlerle bir araya getiren sosyal bir ağ olan Stajim.net, Türkiye’nin birçok ilinde yapılan kariyer etkinliklerini ve staj ilanlarına erişme fırsatı sunuyor. Özellikle yaptıkları röportajları ve kariyer tavsiyelerini okumanızı öneririm.

93 üniversite ve sivil toplum kuruluşlarını içeren bir sosyal sorumluluk projesi olan UNITS Kariyer Akademisi’ne 17-30 yaş arasındaki gençler  katılabilmektedir. Projelerinize yardımcı olabilecek mentorler ve eğitmenlerle çalışmalar yapmak, yatırım desteği almak istiyorsanız UNITS Kariyer Akademisi’ni mutlaka inceleyin. Bunun dışında birçok imkan sizleri Units Kariyer Akademisi’nde bekliyor. https://www.youtube.com/watch?v=COpzjOzKeJM

GDN Gençlik Platformu, gençlerin hayatları, eğitimleri ve kariyerleriyle ilgili daha bilinçli kararlar vermelerine destek olmak üzere tüm Türkiye’yi kapsayan bir gençlik platformu. Kişisel gelişime yönelik hazırlanan videoları izlemenizi öneririm.

BinYaprak; iş hayatına hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadınların tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları dijital kız kardeşlik ağı. Ben de BinYaprak üyesiyim.

Üniversite ve Lise öğrencileri için 2013 yılında haber portalı olarak kuruldu. Öğrencilere yönelik burs, iş, staj,sertifika,etkinlik vb. duyuruları paylaşan bir portal. Üniversitelerde öğrenci kulüpleri ile birlikte etkinlikler ve seminerler düzenliyorlar. Bununla birlikte geçtiğimiz yıldan beri anlaştıkları şirketlerin staj, yeni mezun ilanlarını, etkinlikleri, şirket-öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyorlar.

Bununla birlikte Irmak Özkaşıkçı Orman’ın 20’li Yaşlarda İş Hayatı kitabını da okumanızı tavsiye ederim. 🙂

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.