People Make The Brand

İşveren markası konferansı People Make The Brand, bu yıl “Organizasyonel Kültür” teması ile 30 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek.

DdQMwHVXcAASZIT

Bu yıl ki temaya göre konferans konuşmacıları arasında Faruk Eczacıbaşı, Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu, Serdar Kuzuloğlu, Uzman Dr. Kerem Dündar ve birçok tanınmış isim bu tema çerçevesinde sahnede olacaklar. Universum Orta Doğu Direktörü ve Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı Evrim Kuran’ın açılışını yapacağı konferansın moderatörlüğünü Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan üstlenecek. Geçen yıl, konferans boyunca birçok yeni bilgiler, öğretici oturumlar ve keyifli bir ortam olmuştu.

Bu yıl da konferansta Harvard Business Review dergisinde geniş yer bulan Universum İdeal İşverenler Araştırması’na da değinilecek. Universum İdeal İşverenler Araştırması öğrenci ve çalışanların kariyer ve şirket tercihleri, beklentileri hakkında bilgi verdiği için bana göre çok kıymetli bir araştırma. Bu yıl ki araştırmada genç profesyonellerin kariyer hedefinin başında iş-özel hayat dengesi bulunurken, üniversite öğrencilerin kariyer hedeflerinin başında uluslararası kariyer imkanı olan şirketler geliyor.

spotlight-4
Görsel kaynak: https://hbrturkiye.com/dergi/turkiye-nin-y-kusagi-sirketlere-ne-soyluyor 

Araştırmada en çok dikkat çeken detaylardan bir diğeri de gençlere şirketlerce sunulacak en önemli işveren markası niteliklerinin ne olduğu sorulduğunda üniversite öğrencileri ve genç çalışanların ortak cevabı: Profesyonel eğitim ve gelişim! Bana da sorsalar ben de aynı cevabı verirdim. 🙂 Geçen yıl ki araştırmada da üniversiteli gençlerin bir şirketi ideal şirket olarak görmesini sağlayan en önemli işveren markası unsuru “Profesyonel eğitim ve gelişim” çıkmıştı. Çalıştığım şirketin gelişimime yatırım yapması beni de tatmin eder. Yazının tamamına https://hbrturkiye.com/dergi/turkiye-nin-y-kusagi-sirketlere-ne-soyluyor tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geçen sene ilk kez katıldığım People Make The Brand konferansı ile ilgili yazımı tıklayarak okuyabilirsiniz.  Zirve ile ilgili detaylara http://www.peoplemakethebrand.com sitesinden ve  sosyal medyada #PeopleMakeTheBrand etiketi ile ulaşabilirsiniz. Zirvede görüşmek dileğiyle,

Keyifli haftalar! 🙂

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.