Mentorluk Desteği

Merhaba,

2013 yılında mezun olduktan sonra benim de iş arama maceram başlamıştı. Birkaç sene önce zor geçen sürecin ardından istediğim kariyere hedefine ulaştım. Şimdi, geçtiğim o yolları mentorum olsaydı belki de bu kadar zorlanmazdım diye düşünüyorum. Tabi o zamanlar mentorluk veren çevremde kimse yoktu. Ben çok araştırarak, görüşerek, okuyarak bir şekilde kendi çizdiğim yoldan yürümeyi başardım. Keşke şunu yapsaydım ya da yapmasaydım dediğim düşe kalka öğrendiğim deneyimlere sahip oldum. Geçen yıl, Kagider’den (Kadın Girişimciler Derneği) gelen bir maille neden ben de bu öğrendiklerimi eğitimle tamamlayarak faydalı olmayayım diyerek  mentorluk eğitimi aldım ve mentorluk yapmaya başladım. İnsan kaynakları alanında kendi kariyer yolunuzu bulmanıza yardımcı olmamı isterseniz sizin de mentorunuz olabilirim.

Mentorluk desteğinin size katkısı ne olur?

Kariyer hedefinize ulaşmak için aksiyonları tespit ederek yol haritanızı belirlemenize destek sağlar. Hedeflediğiniz yolda, o yolu yürümüş bir insanın deneyimlerinden öğrenme fırsatına sahip olursunuz. Rol modeliniz olur, potansiyelinizi, kendi yetkinliklerinizi keşfetmenize destek olur.

Mentor-Menti süreci nasıl başlıyor? Nasıl ilerliyor?

Görüşme öncesinde neden mentorluk desteği almak istiyorsunuz? Sizi buna yönlendiren neden/nedenler? soruları cevaplayan yazınızla birlikte özgeçmişinizi muhendisiniksi@gmail.com mail hesabımda paylaşmanızı istiyorum. Ardından ayda 1 veya 3 haftada 1 olmak üzere 4 seanslık mentor-menti görüşmelerimiz oluyor. Görüşmelerimizi Skype üzerinden veya yüzyüze her seansı 1 saat gerçekleştiriyoruz.

*Süreç boyunca görüşme tarihlerini ertelememek, mazeret bildirmeden birlikte kararlaştığımız gün ve saatte görüşmeye gelmemek, katılmamak sürecimizin noktalanmasına neden olacaktır.

“Bugün için yaşa, yarın için hayal kur, dünden öğren.”

Japon Atasözü

Reklam

Mentorluk Desteği” için bir yanıt

  1. Tebrikler Ceren hanım, mentee’lere faydalı olmasını dilerim. Ben de GE içinde üç yıldır bizim Women’s Network Grubu içinden gelen eşleştirmelerle mentörlük yapıyorum. İki taraf için de faydalı olan bir yolculuk… Selamlar, Bertay Fisekci

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.