Hakkımda

2013 yılında Mühendisin İK’sı adlı blogumu açtım. Amacım: İnsan kaynaklarına, iş yaşamına dair öğrendiklerimi, deneyimlerimi, gözlemlerimi anlatabilmek ve blogum sayesinde faydalı olabilmek. Blogumun hedef kitlesi:  Kariyerini İnsan kaynakları alanında hedefleyen üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, insan kaynakları profesyonelleri ve endüstri mühendisleridir.

Hakkımda

Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisi Bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım.

Üniversite dönemimi stajlar, kulüp çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışarak geçirdim. Üniversitede Endüstri Mühendisliği Kulübü YoungIE Dergisi’nde Yazı İşleri Sorumlusu olarak çalıştım. Autoliv, Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde stajlarımı yaptım. Arçelik A.Ş. ‘de tez çalışmamı yaptım. Kagider’in (Kadın Girişimciler Derneği) Geleceğin Kadın Liderleri Projesinde yer aldım. Kariyerime sağlık sektöründe yer alan Florence Nightingale Hastanesi’nin İnsan Kaynakları Bölümünde başladım. Ardından Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım. Yüksek onur derecesiyle 2016’da mezun oldum. Bitirme projemin konusu: İnsan Kaynaklarında İşveren Markasının Stratejik Rolü.  Ardından hizmet sektöründe yer alan Workinton’da İnsan Kaynakları Departmanının kurulumu ve geliştirilmesinde yer aldım. Şirket politika ve stratejileri doğrultusunda insan kaynakları süreçlerini tasarlamak, yürütmek ve geliştirmek üzerine çalıştım. İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi ve kişisel gelişimime katkı sağlayacak çeşitli eğitimler aldım. KAGİDER’den aldığım mentorluk eğitimi ile insan kaynakları alanında kariyer hedefleyen öğrenci, yeni mezun gençlere mentorluk desteği verdim. Şu an perakende sektöründe yer alan Dagi’de İnsan Kaynakları Uzmanı çalışıyorum.

Konuşmalarım 

  • 2019 yılı MCT İK Zirvesi’nde Liderler Kahvesi’nde Dijitalleşme Yetkinliği konusunda konuşmacı olarak yer aldım.
  • 2016 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen İK Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldım.

Mühendisin İK’sı Diğer İK Blog’larından Farklı Olarak Neler Sunuyor?

2015 yılında 4 Ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sosyal medyanın en etkili 25 İK’cısı arasında 6’ncı oldum. Mühendisin İK’sında sizleri diğer ik bloglarından farklı olarak “Endüstri Mühendisleri için İK” kategorisi bekliyor. Bununla birlikte 3 yıl boyunca Türkiye’de ilk kez her ay “Aktif İK Blogger Listesi” hazırladım. İK Bloggerları Şirketlerde projesine katıldım.  Blogumda sizlere çeşitli kategoriler ile deneyimlerimi, insan kaynakları gündemini ve çeşitli bilgileri paylaşmaya devam ediyorum.
Blogumun sizlere yararlı olması ve farkındalık yaratması dileğiyle…

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.