Hakkımda

ceren profil resmi

13.03.1991 İzmir doğumluyum. Burslu okuduğum Doğuş Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Haziran 2013 yılında mezun oldum. 4 yıllık üniversite dönemimi stajlar, projeler, kulüp çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışarak geçirdim.

Endüstri Mühendisliği Kulübü YoungIE Dergisi’nde Yazı İşleri Sorumlusu olarak çalıştım. Eges, Autoliv, Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde stajlarımı yaptım. Arçelik A.Ş. ‘de tezimi yazdım. Tez Konusu: Mekanik Hatlarda Çalışan Mavi Yaka Çalışanlarının İşe Devamsızlık Problemi.

Stajlarım bana kariyer rotamı belirlememde yardımcı oldu. İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi ve kişisel gelişimime katkı sağlayacak çeşitli eğitimler aldım. Mezun olduktan sonra kariyerime sağlık sektöründe yer alan Florence Nightingale Hastanesi’nin İnsan Kaynakları Bölümü’nde başladım. İş analizi, eğitim, seçme ve yerleştirme fonksiyonlarında çalıştım.

Kagider’in (Kadın Girişimciler Derneği) Geleceğin Kadın Liderleri Projesi’nde yer aldım. 4B Genç Profesyoneller ekibinde yer aldım ve sosyal sorumluluk projelerinde çalıştım.

Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım. Yüksek onur derecesiyle 06.2016 yılında mezun oldum. Bitirme projemin konusu: İnsan Kaynaklarında İşveren Markasının Stratejik Rolü.

2016 tarihinden beri coworking sektöründe Türkiye’de lider bir şirket olan Workinton A.Ş.’de İnsan Kaynakları Departmanının kurulması ve geliştirilmesinde görev alıyorum. İşe alım, eğitim-oryantasyon, iş sağlığı ve güvenliği ve özlük süreçlerinde çalışmaktayım.

Temmuz 2013 yılında Mühendisin İK’sı adıyla blogumu açtım. Amacım, insan kaynaklarına, iş yaşamına dair öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve gözlemlerimi anlatabilmek, blogumla sizlere faydalı olabilmek.

Blogumun hedef kitlesi: Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, insan kaynakları çalışanları ve endüstri mühendisleridir.

2015 yılında 4 Ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sosyal medyanın en etkili 25 İK’cısı arasında 6’ncı oldum.

Ekim 2016’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen İK Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldım. Çeşitli kariyer sitelerinde yazılarım yayınlanmaktadır.

Mühendisin İK’sı Diğer İK Blog’larından Farklı Olarak Neler Sunuyor?

Mühendisin İK’sında sizleri diğer ik bloglarından farklı olarak “Endüstri Mühendisleri için İK” kategorisi bekliyor. Bununla birlikte 3 yıl boyunca her ay “Aktif İK Blogger Listesi” hazırladım. Farklı kategoriler hazırlıyor, insan kaynakları gündemini takip ediyor, desteklediğim sosyal sorumluluk projelerini paylaşıyorum.
Blogumun sizlere yararlı olması ve insan kaynaklarına dair farkındalık yaratması dileğiyle…

cropped-12319810_10153835941798846_1488939126_n.jpg

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s